Nitto Denko Czech 

Příprava konceptu pro komunikaci

Vidět a být viděn. Heslo, které platí nejen v dopravním provozu, ale také v personálním marketingu. Většina firem však pouze vidí a veřejnost je nevidí vůbec. Podobný případ zažívá i firma Nitto Czech z Brna. Velmi zajímavá společnost, která působí na celém světě, a aniž bychom si to uvědomovali, každý den se setkáváme s jejich produkty. Nitto totiž není dodavatelem takzvaných konečných výrobků, ale funguje jako dodavatel pro různé výrobní podniky. Ať už chceme nebo ne, produktový marketing velmi pomáhá personálnímu marketingu. Pokud lidé znají firmu z reklamy, tak se firmě budou lépe prodávat i pracovní pozice.

Výzva

Společnost Nitto vyrábí v Brně pryžové materiály, které se používají převážně v oboru automotive na tlumení vibrací a zpevnění automobilových skeletů. Problém však byl v tom, že firma může být jakkoliv zajímavá, ale pokud to o sobě nedá vědět do světa, tak se to nikdo nedozví. A tohle je teď náš úkol. Nitto zaměstnává v Brně 116 zaměstnanců a plánuje nabrat dalších 40. Bez prezentace a zviditelnění by to byl náročný úkol. A to je důvod, proč si nás zavolali na pomoc, abychom společně s nimi zapracovali na budování jejich značky zaměstnavatele a pomohli jim se zviditelnit.

Řešení

Začali jsme společným střetnutím a workshopy přímo ve společnosti, abychom se lépe poznali a věděli, co budeme prodávat. Firmě velmi záleží na svých lidech, čistotě a bezpečnosti. Jedná se totiž o japonskou firmu. Zaměstnanci ve firmě příznivě hodnotili svou práci, kolektiv i pracovní prostředí. Tohle vždy rádi vidíme a slyšíme. Tohle se totiž vždy prodává samo. Po ukončení poznávací fáze jsme spustili analýzu a tvorbu. Charakterizovali jsme identitu značky, která vlastně vyjadřuje, jak firma chce, aby jejich značka na trhu práce byla vnímaná cílovou skupinou. Podobně jsme vypracovali i positioning značky a vymezili jsme se vůči konkurenci na trhu práce. Z těchto analýz jsme mohli přejít rovnou na tvorbu. Od zaměstnanců jsme měli spoustu dobrých nápadů, na kterých se dalo stavět, a tak vznikla většina návrhů kreativního konceptu.

Komunikační strategie

Kreativním konceptem to však nekončilo. Samozřejmě jsme navrhli i komunikační mix a akční plán s předběžnou kalkulací. Společně s Nittem jsme doladili detaily a dostali se do konečné fáze, kde jsme si určili KPI (kontrolní nástroje) a mohli jsme odevzdat hotový projekt. Po ukončení tvorby konceptu employer branding se můžeme pustit do fáze realizace. Začínáme vytvořením nového webu, protože současný web, který Nitto používá, je jednodušší a vůbec není zaměřený na jejich cílovou skupinu a něco mu chybělo. Tak jsme se pustili do tvorby.

Kariérní stránka

Hlavní a opěrný bod celého projektu, od kterého se bude vyvíjet celá kampaň.

Venkovní reklama

Abychom nábor podpořili, umístili jsme bannery na plot u firmy Nitto, který stojí u velmi frekventované silnice.

Blog na kariérní stránce

Přiblížení života ve firmě Nitto také prostřednictvím fotek z různých akcí.

Co vše jsme udělali

autentických fotografií

vyzpovídaných zaměstnanců

hodin strávených tvorbou

navrhnutých kreativních konceptů

Zaujala vás naše práce?

Napište nám a my se vám ozveme v co nejkratší době.