Značka zaměstnavatele: 5 úrovní jejího vytváření

Atraktivní značka zaměstnavatele nevznikne přes noc. Postupně vzniká v myslích lidí tím, jak získávají zkušenost s vaší společností v roli zaměstnavatele. Employer Branding je proto dlouhodobý a nepřetržitý proces. Není to sprint, ale dálkový maraton. Probíhá na 5 různých úrovních: plánování, zasažení, ovlivnění, získání a zapojení. A tak pořád dokola.

Plánování

1. Plánujte a kontrolujte

Základem úspěchu je kvalitní marketingový plán. Ten zahrnuje důkladnou situační analýzu, návrh komunikační strategie, výběr vhodných komunikačních taktik. Definuje, jak má značka zaměstnavatele vypadat a hovořit. Zahrnuje nástroje pro kontrolu a hodnocení efektivity komunikace.

Zasažení

2. Zviditelněte společnost

Jste skvělá firma? Tak neváhejte a šiřte vaši dobrou pověst. Dávejte svému okolí pravidelně vědět, v čem jste jedineční a jaké to je pro vás pracovat. Čím více lidí se o tom dozví, tím lépe, ale myslete na efektivitu. Důležité je, aby se váš signál dostal k těm kteří jsou pro vás skutečně důležití. A aby mu porozuměli.

Ovlivnění

3. Komunikujte se zájemci

Komunikovat znamená spolupracovat, sdílet, něco někomu dávat.  Získávejte důvěru vašich příznivců tím, že jim pomáháte. Poskytujte zajímavé informace ze života vaší firmy, informujte o novinkách v oboru. Pozvěte je k vám a zapojte je reálného projektu. Vytvářejte komunitu.

Získání

4. Získávejte více uchazečů

Vycházejte zájemcům vstříc. Pracovní nabídky pište tak, aby jim zájemci rozuměli. Umožněte jim okamžitý kontakt s vašimi personalisty. Pokud můžete, přizpůsobte nabídku očekáváním a schopnostem uchazeče. Neustále hledejte nové možnosti, jak navazovat spolupráci.

Zapojení

5. Zapojte své zaměstnance

Stali se z uchazečů vaši noví kolegové? Gratulujeme, ale tím to nekončí. Pokračujte v aktivní komunikaci. Zapojte je do tvorby a šíření vaší dobré pověsti. Připomínejte jim, že pracují ve společnosti, která za to stojí. Právě oni jsou hlavní nositelé vaší značky zaměstnavatele. Zde začíná Employer Branding.

Začněte budovat atraktivní značku zaměstnavatele ještě dnes

Vše potřebné najdete uvnitř vaší firmy. A naše chytré služby vám tuto práci výrazně usnadní.